رضا الهامیان - پیانیست

رضا الهامیان

رضا الهامیان از 12 سالگی وارد هنرستان موسیقی تهران شد و نوازندگی پیانو را نزد اساتیدی چون محسن الهامیان و نوین افروز شروع کرد و با رافائل میناسکانیان در دوره دانشگاه ادامه داد. او در سال 1377 رتبه اول نوازندگی پیانو را در جشنواره موسیقی دانشجویان کسب کرد.

وی در همان سال عازم پاریس شد و نزد پروفسور ژان میکو (دستیار و شاگرد پیانیست معروف فرانسوی، آلفرد کورتو) مشغول به تحصیل شد. او سپس عازم انگلیس شد و دوره عالی نوازندگی پیانو را در دانشگاه لندن (Goldsmith College) نزد اساتیدی چون پروفسور جان هاویل و بنجامین کاپلان طی نمود.

رضا الهامیان در سال 1387 پس از ده سال به ایران بازگشت و در حال حاضر به تدریس در دانشگاه هنر مشغول است. او کنسرت های متعددی در ایران و اروپا به صورت تک نوازی، موسیقی مجلسی، و تکنوازی با ارکستر برگزار کرده است.

 
اخبار تهران سینفونیا

کنسرت تهران سینفونیا در سالن رودکی
ارکستر مجلسی تهران سینفونیا در روزهای 28 و 29 مهر 1390 در سالن رودکی به اجرای کنسرت می پردازد. در این کنسرت آثاری از هندل، ویوالدی، باربر، بریتن و دبوسی اجرا می شود. بهنام ابوالقاسم در این کنسرت به عنوان سولیست پیانو با تهران سینفونیا همکاری می کند.
ادامه خبر ...

کنسرت ارکستر مجلسی تهران سینفونیا
ارکستر مجلسی تهران سینفونیا در روزهای 30 و 31 تیر 1390 در فرهنگسرای نیاوران به اجرای کنسرت می پردازد. در این کنسرت، رضا الهامیان کنسرتو پیانوی شماره 12 موتزارت را به همراهی ارکستر اجرا می کند. همچنین سوییت هولبرگ اثر گریک و آثاری از هولست و پیاتزولا به اجرا گذاشته می شود.
ادامه خبر ...

عضویت در خبرنامه
آدرس ایمیل:

صفحه تهران سینفونیا در فیس بوک